„Az apákat emelték ki először a családokból!” – MANDINER PODCAST
2020. június 16. 18:45
Kiveszett a társadalomból a tudat, hogy milyen fontos szerepet töltenek be az apák – mondja Bedő Imre, a Férfiak Klubja alapítója. Itt a Mandiner podcast apák napi adása!
2020. június 16. 18:45
p
0
0
87
Mentés
Mi az apák feladata? Mitől lesz valaki jó apa? Milyen tudatos hozzáállásra van szükség, ha egészséges, jól működő családot szeretnénk alapítani? Többek közt erről beszélgettünk Bedő Imrével, a Férfiak Klubja alapítójával, aki szerint elveszett az a tudás, hogy milyen fontos szerepet tölt be egy apa a társadalomban és a családban. Legújabb podcastünk az apaságról, nem csak apáknak!
A miniszterelnök a Kossuth Rádió reggeli műsorában azt mondta, a tiszás politikusok nemhogy nem szégyellik, hogy a saját országuk ellen dolgoznak, hanem büszkék, rá és ez a céljuk.
Sós Bálint Dániel első nagyjátékfilmje egyedi látványvilággal jár körül egy, a végére kissé elsúlytalanodó morális dilemmát. A Minden Rendben arról szól, mi történik, ha egy családban semmi nincs rendben.
Még mindig hódít a sigma trend, ami a függetlenséget és az öntörvényűséget hirdeti a fiatalok körében, miközben a 30-as és 40-es korosztály másik fele attól szenved, hogy nem találja meg a másik felét.
Az ilyen negatív dolgokat tartalmazó, erősen túlzó, és túláltalánosító mondatokból, mint ez is: "Kiveszett a társadalomból a tudat, hogy milyen fontos szerepet töltenek be az apák" - semmi jó nem származik.
Egyik ismerősöm azt mondta, ő legszívesebben egy stadionban összeeresztené a női és a férfi jogvédő szervezeteket, és megnézné, ahogy lemeccselik.
No, de komolyan. A férfiak és nők nem egymás ellen, hanem egymásért kell, hogy legyenek.
A magam részéről szeretném, ha az anyák és az apák nem egymásra licitálva, egymással versengve, önös érdekeik szem előtt tartásával, saját maguk fontosságának hangsúlyozásával nevelnék a gyermekeiket, hanem egymással békében, egymást segítve, egymásért dolgozva.
Szerencsére vannak, akiknek sikerül szépen megoldani a házas élet kérdéseit, és egymással karöltve, alapvetően békességben nevelik gyermekeiket.
A romlás már a múlt század elején megkezdődött, nálunk az ötvenes években vették célpontba a családot. A felszabadított nőket rabszolgaként bevonták a termelésbe. Olyan generációk nőttek fel, ahol a férfiak spermadonornak és nem apának, nem családfőnek kellenek. Ha valaki valamely üzletközpontban péntzárosnő, az élethivatás, önmagát valósítja meg, ha otthon családanya, az az undorító, szőrös, állandóan szexelő, a két közösülés között pedig alkoholista és meccsetnéző férfi rabszolgája.
Egyre több a frusztrált, lelkibetegségekkel küzdő férfi és egyre több az abnormális, macho nő. A szülés számukra karbon lábnyom és CO2 kibocsájtás, férfi (?) parnereik száma, mint csillag az égen, terjednek a szexuális úton átvitt fertőzések, a társadalom beteg. Drasztikusan csökken a gyermeklétszám, a társadalom képtelen létszámát megújítani.
Érdemes körülnézni olyan muzulmán országokban, mint Azerbajdzsán, Törökország. A társadalom többsége fiatal, óriási jövővel. A sétáló párok férfiból és nőből állnak, legalább 3-4 gyermeket vezetnek. A házasság előtti nemi élet - még a sajánálatosan beszivárgó nyugati hedonizmus ellenére - is kevésbé preferált. Legtöbb lány igyekszik megvárni leendő férjét, a gyermekek fontantatását és születését áldásnak tartják, a válást engedik, de nem reklámozzák.
A rokoni kapcsolatok erősek, ezek sokszor egymást erősítik, támogatják...
Nem véletlen a németországi helyzet, ahol schauble maga vallotta be, hogy a fiatal migráns férfiakat a német nők fedezésére, a népfrissítésre hozták be.
A férfi a cselekvés által lesz férfi, míg a nő akkor a legerősebb, amikor cselekvésre ösztönzi a férfit.
A nőket hozzászoktatták a sírás-ríváshoz, most követeljük magunknak ugyanezt a "privilégiumot"? A férfi nem egy társadalmi csoport, az apa sem (a nő sem). Ne menjünk bele ebbe az identity politics-játékba, mert meddővé tesz. Mint férfi, mint apa. Férfiként légy azzá, ami vagy, és megtalálnak a nők, az anyaságot igénylő nők pláne.